Prosím, informujte každého na Slovensku

Autor: Bruno Sloboda | 1.4.2012 o 11:36 | (upravené 1.4.2012 o 13:47) Karma článku: 8,44 | Prečítané:  463x

Prosím, informujte médiá, mimovládne organizácie, občanov. Ide o kontrolu moci, ide o Centrálny register škôd. Ak to neurobíme teraz, tak potom kedy.

Prečo táto prosba? Odpoveď je jednoduchá. Kontrola moci totiž na Slovensku momentálne neexistuje. Demokracia je systém založený na myšlienke kontroly moci. To preto, lebo historické skúsenosti ľudstva ukázali, že mať neobmedzenú moc v krajine je veľmi nebezpečné. Jedným z najotrasnejších dôkazov bol napr. Hitler alebo socialistické režimy, ktorých výsledkom boli napr. i milióny ľudských obetí.

V demokracii by moc mal byť rozdelená medzi parlament, súdy a prezidenta, ktoré by sa mali navzájom kontrolovať. Otázkou teda je, ktorá z týchto zložiek je schopná kontrolovať Róberta Fica, aby neurobil čokoľvek, čo sa mu zapáči? Moja odpoveď je, že žiadna. To preto, lebo v parlamente má výraznú väčšinu a má ho teda pod kontrolou, súdnictvo na Slovensku na čele s Harabínom je skorumpované a nefunguje a prezident, ako všetci vieme nie je nezávislý (robí to, čo mu prikáže Fico), ani dostatočne schopný, aby to urobil.

Všetky ostatné doplnkové inštitúty demokracie a právneho štátu, ako napr. prokuratúra, polícia, médiá, neziskové organizácie a pod. sú buď skorumpované, nefunkčné alebo nemajú dostatok možností.

Čo budeme teda robiť my občania? Kto a čo zabráni Ficovi, aby nezneužil svoju moc proti občanom, či už tým, ktorí ho nevolili, alebo neskôr i tým, ktorí ho volili? Viem, že to tak teraz nevyzerá, ale moc korumpuje, a neobmedzená moc korumpuje neobmedzene.

CENTRÁLNY REGISTER ŠKÔD je tu na to, aby pomohol občanom aspoň trochu zabrániť zneužitiu moci a ako tak ju dostať pod kontrolu. Je to mechanizmus, ktorý, ak Fico pôjde tou správnou cestou, mu nechá voľnosť, ak však vykročí zlým smerom, pôjde proti občanom, dopustí, aby im tento štát spôsoboval škody a zhoršoval kvalitu života, potom zakročí proti nemu. Je to kontrola moci založená na občanoch, ktorým nie je jedno, ak štát zneužíva svoju moc.

Preto prosím informujte občanov, že je tu CENTRÁLNY REGISTER ŠKÔD, aby ich chránil. Nájdete ho na www.mediatika.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?